Nápověda | Nastavit jako domovskou stránku | www.ucenionline.com

Novinky

Tipy na prázdniny    (18.7.2009 12:47)


sumava.jpg

Zde je několik tip na výlety o prázdninách :

1) Bavte se s dětmi na Kampě

 • Festival Teatrotoč se letos koná už poosmé na tradičním místě, kterým je je pražská Kampa. Zaměření festivalu je už také „klasické“ – jeho základem jsou představení pro děti. Program začíná dopoledne po desáté hodině a končí v podvečer.  V době konání festivalu Teatrotoč bude Kampa patřit hlavně dětem!


Více informací:  www.teatrotoc.eu

2) Vimperský Kašpárek

 •  Loutková pohádka každou prázdninovou neděli v arkádách vimperského zámku.
3)   Pohádkový les konečně objeven!
 • Aleš Ptáček zdokumentoval pohádkové bytosti žijící na Šumavě v lese u Vyššího Brodu.  5.7.-30.8.2009 více ne http://www.geosumava.cz 
4)   Letní škola staré hudby - anglická mše za svatou Kateřinu Alexandrijskou.
 • Region: Šumava. Typ akce: Koncert, Workshop - dílna. Kategorie akce: Hudba. Doporučujeme pro: Dovolenou pro mladé, Pohodovou dovolenou, Aktivní dovolenou. Kdy se akce koná: 17.7.2009 - 17.7.2009.
 
5)  Stáj na dostihovém závodišti Benešov
 • Jen pár kilometrů od centra Benešova, přímo na dostihovém závodišti Benešov-Černý les, můžete navštívit nebo i využít stáj pro dostihové koně.

6) Dinopark Ostrava ( vhodné pro výuku přírodopisu )

 • Nevíte, kam s dětmi na výlet? Velmi vhodnou destinací pro školní výlety, ale také třeba jako součást výuky přírodopisu, je od léta 2009 otevřený DinoPark Ostrava. Na ploše 20 ha je přichystáno více než 30 scén se 70 modely druhohorních zvířat v životních velikostech.http://www.dinopark.cz

 7)  Informační středisko Idina Pila na Šumavě

 • Právě informační středisko Idina Pila, bývalá schwarzenberská hájovna, prošlo celkovou rekonstrukcí a dnes zde můžete navštívit řadu zajímavých expozic s novými interaktivními prvky s využitím moderních technologií. Expozice seznamují především s historií Boubínska a Boubínského pralesa a dalších zajímavostech okolí. Správa NP a CHKO Šumava plánuje rekonstrukce i dalších informačních středisek.
  V Chráněné krajinné oblasti Šumava nedaleko od Kaplice u Zátoně můžete navštívit nově zrekonstruované sezónní informační středisko Idina Pila. Středisko je zaměřené především na Boubínský prales a patří k nejnavštěvovanějším na Šumavě.
 

8) Rozhledna v Kleti

 • Všechny, kteří se sem vypraví buď pěšky nebo lanovkou, určitě potěší, že mohou po desetiměsíční rekonstrukci opět navštívit nejstarší kamennou rozhlednu v Čechách. Kruhový rozhled z Kleti je považován za jeden z nejkrásnějších, za příznivého počasí lze spatřit dokonce i rakouské Alpy. Na věži také vzniklo nové multimediální centrum s galerií a návštěvníci také jistě přivítají i instalaci nového dalekohledu. V zimě i v létě je možné se nahoru a zpět dopravit sedačkovou lanovkou, jejíž dolní stanice se nachází v Krasetíně u Holubova. Lanovka je dlouhá 1792 m a její převýšení výšku 383 m, turisty přepravuje již od roku 1961.Vrchol Kleti, která je se svými 1084 m. n. m. nejvyšší horou Blanského lesa, je cílem mnoha tisíců turistů během celého roku.

9) Strážní hrad Houenštejn

 • Navštivte nevšední romantické prostředí starého šlechtického sídla a jeho proměny během rozsáhlé obnovy nesoucí se v duchu motta „JAK SE STAVÍ HRAD". Prohlédnout si můžete celý areál hradu s tištěným průvodcem, navštívit patrová gotická sklepení, Rytířský sál s původním vyřezávaným dřevěným stropem, vystoupat na hradní věž, navštívit zámeckou kapli, zhlédnout výstavu dřevěných plastik v hradní galerii a projít se rozlehlým zámeckým horským parkem.

  Hrad a zámek Horní Hrad také řečený Hauenštejn je středověký strážní hrad nedaleko Stráže nad Ohří, rozšířený a upravený v polovině 19. století ve stylu anglické novogotiky.

10)  Prázdninové víkendy ve skanzenu Řepora Praha
 

 • Během letních prázdnin je o víkendech připraven zajímavý program. Za příznivého počasí můžete u nás ve skanzenu potkat rytíře nebo se zúčastnit různých soutěží či se občerstvit vychlazeným pivem nebo limonádou. Aktuální program jednotlivých víkendů bude upřesněn vždy koncem pracovního týdne.http://www.repora.eu

 

 

Zdroj : Kudy z nudy.cz

Přidat svoji akci můžete na Friends Board ZDE